مجله اینترنتی روزانه

/

سبک زندگی

/

10 عادت بد خود را تغییر دهید

[ با تغییر دادن عادت‌هایتان می‌توانید به آسانی به استرستان خاتمه دهید زیرا برخی از عادت‌ها هیچ تأثیری در حالت احساسی شما ندارند و ا, ]

>>> تنوعی شگفت انگیز از ساعت های دیواری فانتزی و مدرن "" بیش از 150 طرح ""
خودت خونت رو دیزاین کن >> ورود به دنیای ساعت ها

10 عادت بد خود را تغییر دهید
با تغییر دادن عادت هایتان می توانید به آسانی به استرستان خاتمه دهید! زیرا برخی از عادت ها هیچ تأثیری در حالت احساسی شما ندارند و اضطرابتان را افزایش می دهند
در اینجا فهرستی از دشمنان خوشبختی را در اختیارتان قرار می دهیم.

1- دیر از خواب برخاستن
آیا وقتی که باید ساعت 8 سر کارتان باشید، یک ربع به 8 از خواب بلند می شوید؟ زمانی که ساعت تان زنگ می زند، قبل از برخاستن دست کم آن را 3 بار خاموش می کنید؟ در نتیجه در کمتر از 7 دقیقه آماده می شوید… دست از این کار بردارید! پریدن از تختخواب شما را عصبانی کرده و موجب استرس شدید و مضر می شود!

توصیه : برای آنکه روزتان را با آرامش شروع کنید، صبح ها وقت بیشتری را به خودتان اختصاص دهید. چنانچه مربوط به مسئله روحی روانی می شود و اینکه نمی توانید زودتر از خواب بیدار شوید، ساعت زنگ دار را یک ربع جلو بکشید!

2- عصبانی شدن در راه بندان
هر روز صبح، زمانی که پشت فرمان هستید به راننده های ناشی بد و بیراه می گویید و در راه بندانی که تمامی ندارد عصبانی می شوید، درحالی که امروز کار مهمی دارید، دیر به سر کار خواهید رسید!

توصیه : چرا ماشین تان را در پارکینگ نمی گذارید و از وسایل نقلیه عمومی استفاده نمی کنید؟ به این ترتیب قادر خواهید بود در طول مسیر در آرامش کامل به مطالعه بپردازید و وقت تان تا حدودی حفظ شود. چنانچه به شدت به ماشین وابسته هستید، از صندلی های راحت استفاده کنید و ایستگاه رادیویی اتومبیلتان را روی یک شبکه آرام بخش و مورد علاقه تنظیم کنید یا بهتر است به نوار کاستی که در آن صداهای طبیعت ضبط شده است گوش دهید. جیک جیک پرندگان، آوای آبشار، هیاهوی جنگل و صدای امواج برای آرامش مناسب هستند. فراموش نکنید در راه بندان راننده ای که جلوی شماست(و فردی هم که جلوی او قرار دارد)در یک شرایط قرار دارند! فایده ای ندارد که به رانندگان دیگر بد و بیراه بگویید.

3- مرد ساندویچی
در ساعت ناهار، آن قدر کار روی سرتان ریخته که به سرعت یک ساندویچ می خرید و آن را جلوی کامپیوتر می خورید. علاوه بر مشکلات تغذیه ای که این عمل برایتان به همراه دارد، هیچ گاه وقتی برای یک استراحت واقعی برای خودتان درنظر نمی گیرید.

توصیه : به خودتان یک زنگ تفریح بدهید! از محل کارتان دور شوید و یک غذای کامل بخورید. اگر از تنها غذا خوردن هراس دارید، با خودتان یک مجله بردارید. این عمل برای کاهش فشار، ایده آل است. فراموش نکنید که طی روز 5 تا 10 دقیقه دست از کار بکشید.

4- به دوش کشیدن همه کارها
زمانی که از شما می خواهند کاری انجام دهید، بلد نیستید دست رد به سینه آنان بزنید درحالی که خودتان کارهای زیادی برای انجام دادن دارید. در نتیجه باید بدوید تا به همه کارها برسید.

توصیه : نه گفتن را یاد بگیرید! مطمئنا با پذیرفتن همه کارها باید بار مسئولیت آن را به دوش بکشید و با این عمل نشان می دهید فردی هستید که همه می توانند روی شما حساب کنند. اما دیگر وقتی برای خودتان ندارید. درک کنید که سوپرمن نیستید و در دراز مدت از پا در می آیید!

5- نوشیدن روزی 10 فنجان چای
هر ساعت موجب آزار و اذیت مسئول آبدارخانه می شوید. احساس می کنید که اگر یک فنجان چای در کنارتان نباشد نمی توانید کار کنید.

توصیه : مطمئنا چای به شما کمک می کند که تمرکز داشته باشید. اما استفاده زیاد آن فقط موجب عصبانیت شما می شود! سعی کنید به تدریج مصرفتان را کاهش دهید و در عین حال چنانچه سیگاری هستید از این فرصت استفاده کرده و تعداد سیگارهایتان را کم کنید.

6- عصبانی شدن از تکنیک
قبول است، این چهارمین باری است که کامپیوترتان هنگ می کند و برنامه ای که روی آن کار می کنید از کار می افتد و ناگهان عصبانی می شوید و اول از همه به مانیتور، به مهندسان کامپیوتر و در نهایت به زمین و زمان بد و بیراه می گویید!

توصیه : غر زدن، کامپیوتر شما را دوباره به راه نمی اندازد. به علاوه، هنگ کردن کامپیوتر اجتناب ناپذیر است. زمانی که با کامپیوتر مشغول به کار هستید، هر 5 دقیقه همه کارهایتان را در کامپیوتر ثبت کنید. این عمل تا حدودی به شما آرامش خاطر می بخشد.

7- دیر خوابیدن
شب ها مدت زیادی را جلوی تلویزیون می گذرانید. تصمیم ندارید به خواب عمیقی فرو روید. بدتر از آن این است که می دانید خسته هستید و روز بعد به سختی از خواب بلند می شوید.

توصیه : قبل از خواب وقت تان را به بطالت نگذرانید! ساعت 10 با یک کتاب خوب به رختخواب بروید.

8- همیشه بانی مهربانی بودن
هر بار به هنگام تعطیلات آخر هفته یا تعطیلات تابستانی همان داستان همیشگی اتفاق می افتد: این شما هستید که باید تصمیم بگیرید به کجا بروید، برای سفر برنامه ریزی کنید و چمدان ها را ببندید و زمانی که به محل مورد نظر رسیدید، یک لحظه هم برای خودتان وقت ندارید! همه از شما می خواهند که منقل کباب را راه بیندازید یا به دنبال نان بروید.

توصیه : 2ماه قبل از حرکت وظایف را به طور مساوی بین همه تقسیم کنید.

9- نگرانی برای بچه ها
به محض آنکه بچه ها دیگر جلوی چشمانتان نباشند، نگران می شوید. راه آسان آن است که شب هایی که قصد دارید به میهمانی بروید یک پرستار بچه بگیرید.

توصیه : فرزندانتان چه نزد پدر و مادرتان باشند یا نزد معلم شان، در جای امنی قرار دارند! بی دلیل خود را نگران نکنید! در ضمن، آنها باید یاد بگیرند که روی پای خودشان بایستند! نباید از شدت مراقبت و رسیدگی زیاد به آنها فشار آورید.

10- ترس از خانواده همسر
به محض آنکه برای ناهار یا شام باید نزد پدر و مادر همسرتان بروید، همان داستان همیشگی اتفاق می افتد! از 15 روز قبل دچار استرس می شوید و 15 روز هم طول می کشد تا خودتان را آرام کنید زیرا پدر یا مادر همسرتان شما را مضطرب می کنند.

توصیه : آیا بهتر نبود به جای «خیال بافی» و سرهم کردن رنجی واهی واقعیت را ببینید. والدین همسرتان نمی خواهند شما را زنده زنده بخورند و غذا خوردن با آنها آنطور که شما فکر می کنید ناخوشایند نیست. مطمئنا گاه ممکن است تنشی به وجود آید. اما بزرگسالان مسئول و بالغ نباید سماجت کنند. بنابراین، دفعه بعد با خوشبینی و دید مثبت نزد آنان بروید و خواهید دید که همه چیز بهبود یافته و به خوبی پیش خواهد رفت.