پیشنهاد دوترته به شورشیان فیلیپین برای مذاکرات صلح 60 روزه

مجله اینترنتی روزانه

/

اخبار

/

پیشنهاد دوترته به شورشیان فیلیپین برای مذاکرات صلح 60 روزه

[ خبرهای روز سیاست, اخبار سیاسی, وزارت خارجه, اخبار امروز, آخرین اخبار, اخبار جدید, اخبار اقتصادی بین الملل, سیاست روز, سیاست خارجی ایران, اخبار روز جهان, سیاست خارجی, اخبار بین الملل, اخبار, سیاست روزاخبار بین الملل, اخبار سیاسی بین المللی, ]

>>> تنوعی شگفت انگیز از ساعت های دیواری فانتزی و مدرن "" بیش از 150 طرح ""
خودت خونت رو دیزاین کن >> ورود به دنیای ساعت ها

  اخبار بین الملل ,خبرهای  بین الملل ,دوترته رئیس جمهور فیلیپین ضمن اعلام اینکه یک چارچوب زمانی 60 روزه را برای مذاکرات صلح با شورشیان کمونیست با هدف بهبود روابط با آنها تعیین کرده از رهبر در تبعید این شورشیان خواست تا برای ایجاد یک توافق به فیلیپین بازگردد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، درگیری ها میان دولت فیلیپین و "ارتش خلق نوین" که شاخه مسلح حزب کمونیست است نیم قرن است که ادامه داشته و در جریان آن بیش از 40 هزار تن کشته شده اند.

در فوریه سال جاری میلادی یکی از دیپلمات های نروژ با رودریگو دوترته، رئیس جمهور فیلیپین دیدار و تلاش کرد تا وی را درخصوص از سرگیری مذاکرات متقاعد سازد؛ مذاکراتی که رودریگو دوترته آن را به خاطر آنچه که "دورویی و تزویر" کمونیست ها می دانست، متوقف کرده بود.

اوایل ماه جاری میلادی دوترته به کابینه خود دستور داد تا برای آتش بسی که امکان مذاکرات را مهیا می سازد تلاش کند اما شورشیان کمونیست هرگونه پیش شرطی را رد کرده اند.

خوزه ماریا سیسون، رهبر حزب کمونیست فیلیپین از زمان آزادی اش از زندان در اواخر دهه 1980 میلادی در هلند در تبعید به سر برده است.

دوترته روز شنبه گفت: من در حال حاضر با سیسون صحبت می کنم. احتمالا ارتش و پلیس دچار سوءتفاهم هایی در این باره شده اند اما وظیفه اصلی من این است که مردمم شاهد باشند فیلیپین در صلح به سر می برد.

وی افزود: من یک روزنه کوچک 60 روزه را برای این مذاکرات ایجاد کرده ام و از سیسون می خواهم تا برای حضور در پای میز مذاکرات به فیلیپین بازگردند.

این در حالی است که دوترته به زمان آغاز این دوره 60 روزه هیچ اشاره ای نکرد.

رئیس جمهور فیلیپین گفت: من حتی حاضرم هزینه های سیسون از جمله هزینه سفرش را نیز تقبل کنم.

پایان دادن به این درگیری ها یکی از اولویت های دوترته بوده که از سال 2016 میلادی زمام امور فیلیپین را برعهده گرفته است اما وی در ماه نوامبر تلاش های صلح را به خاطر حملات مکرر شورشیان در جریان مذاکرات کنار گذاشت.

مذاکرات برای پایان دادن به این آشوب و ناآرامی که دائما متوقف و از سر گرفته می شود از سال 1986 میلادی با میانجی گری نروژ آغاز شده است.

اوایل ماه جاری میلادی دوترته گفته بود که پیش از احیای مذاکرات شورشیان باید با یک آتش بس موافقت کرده، فعالیت های اخاذی را متوقف کنند و پیشنهادشان را برای تشکیل یک دولت ائتلافی کنار بگذارند.

سیسون نیز به نوبه خود تاکید کرده که امیدوار است این مذاکرات بتواند به این ناآرامی ها و شورش ها پایان دهد.