بیانات حضرت امام ره به مناسبت سالروز میلاد حضرت عیسى مسیح ع

مجله اینترنتی روزانه

/

دینی و مذهبی

/

بیانات حضرت امام ره به مناسبت سالروز میلاد حضرت عیسى مسیح ع

[ بیانات حضرت امام (ره) به مناسبت سالروز میلاد حضرت عیسى مسیح (ع), ]

>>> تنوعی شگفت انگیز از ساعت های دیواری فانتزی و مدرن "" بیش از 150 طرح ""
خودت خونت رو دیزاین کن >> ورود به دنیای ساعت ها

بیانات حضرت امام (ره) به مناسبت سالروز میلاد حضرت عیسى مسیح (ع) ‏حضرت امام خمینى(ره) می فرمودند: من به روحانیت مسیح در تمام دنیا پیام مى‏فرستم که هم مظلومین را دریابید و هم حضرت عیسى را و هم مذهب مسیح را. آقاى پاپ در معرض اتهام است. چرا آقاى پاپ مظلومین را محکوم مى‏کنند براى ارضاى ظالمها؟

برنامه انبیا؛ دشمن ظالم، طرفدار مظلوم‏

ما از همه ملتها و از همه دولتها این توقع انسانى را داریم. اگر دولتهاى اسلامى هستند و تَبَع اسلام هستند، دستور اسلام است که نباید ظلم بکنید و نباید تحت بار ظلم بروید و اگر تابع عیساى مسیح هستند، عیساى مسیح، ظلم را به هیچ وجه روا نمى‏داشت و اگر تابع موساى کلیم هستند، موساى کلیم هم ظلم را روا نمى‏داشت و زیر بار ظلم هم نمى‏رفت. این برنامه انبیا است، برنامه الهى است که به وسیله انبیا به بشر ابلاغ شده است که مردم نباید ظالم باشند، حتى دو درهم، حتى یک تومان و نباید قبول ظلم بکنند.(1)
هر کس که دنباله مسیح باشد، باید حامى مظلومان باشد و باید با ابرقدرتها مقابله کند، همان طورى که کسى که تابع مذهب اسلام است، باید با ابرقدرتها مخالفت کند و مظلومان را از زیر چنگال این‏ها بیرون بیاورد.(2)

مسیح؛ طرفدار مظلومان و طرفدار برقرارى عدل‏

عید سعید میلاد مسیح پیامبر عظیم‏الشأن که براى طرفدارى مظلومان و برقرارى عدل و رحمتْ مبعوث و با گفتار آسمانى و کردار ملکوتى خود، ظالمان و ستمکاران را محکوم و مظلومان و مستضعفان را پشتیبانى فرمود، بر ملتهاى مستضعف جهان و ملت مسیح و مسیحیان هم‏میهن مبارک باد.(3)
عیسى مسیح همه چیزش معجزه بود؛ معجزه بود که از یک مادر باکره متولد شد، معجزه بود که در مهد سخن گفت، معجزه بود که براى بشر صلح و صفا و روحانیت آورد.
همه انبیا معجزه هستند و همه براى ساختن بشر آمدند، همه مى‏خواهند بشر به راه مستقیم الهى سیر کند و همه مى‏خواهند تمام افراد بشر در صلح و صفا و برادرى زیست کنند. این وظیفه مأمورین الهى است که در دنیا آمده‏اند براى این‏که بشر را از این عالم به عالم بالا ببرند.(4)


این کفر به مسیح است‏

قاعده این است که – به حسب مذهب مسیح من حرف مى‏زنم، به حسب مقام مسیح دارم مى‏گویم – مقام بزرگ مسیح این اقتضا را مى‏کند که اعتراض کند به ظالم، ظالم را از ظلمش بازدارد. شما هم که روحانیت مسیح هستید و ملتها هم که تابع حضرت مسیح هستند، آن ملتها هم باید تبعیت از حضرت مسیح بکنند. مگر ملتها هم عقیده‏شان بر این است که حضرت مسیح نعوذ باللَّه موافق با ظالم هست و مخالف با مظلوم؟! من گمان ندارم یک نفر مسیحى پیدا بشود یک همچو حرفى بزند. وقتى این طور شد، ملت آمریکا که مسیحى هستند، ملتهاى دیگرى که مسیحى هستند، علاوه بر این‏که به روحانیت مسیح توجه مى‏کنیم و این حرف را مى‏زنیم، به آن‏ها هم مى‏گوییم که شما ملتهایى که خودتان را مسیحى مى‏دانید و تابع عیسى مسیح مى‏دانید، احتمال این را مى‏دهید که حضرت مسیح اگر اینجا بودند، با ما مخالفت مى‏کردند و موافقت با (رئیس جمهور آمریکا)؟! این احتمال را مى‏دادید؟! اگر احتمال مى‏دهند که حضرت مسیح به ظلم راضى باشد، این با مسیحیت منافات دارد، این کفر به حضرت مسیح است.(5)

نصف مفاسد از پیروان ادعایى پیامبر صلح!

این شرایع معروفى که الآن بین بشر معروف است حالا ما شریعت حضرت موسى، شریعت عیسى و شریعت اسلام (را) وقتى ملاحظه مى‏کنیم، وضع زندگى حضرت موسى و کیفیت تبلیغ او و مبارزه‏اى که او با طاغوت کرده است را ملاحظه مى‏کنیم، بعد (به) سراغ امت موسى مى‏رویم؛ آن‏هایى که مى‏گویند ما امت حضرت موسى هستیم و ما پیرو حضرت موسى هستیم، موسى معارضه مى‏کرد با طاغوت و این‏ها که مى‏گویند ما پیرو حضرت موسى هستیم، خودشان طاغوتند، در عین حال مى‏گویند ما پیرو حضرت موسى هستیم. رادیو اسرائیل بسیار نصایح حضرت موسى را هم نقل مى‏کند، اما اسرائیل چه جور است؟ وضع او چیست؟ سرمایه‏هاى بزرگ آمریکا در دست آن‏ها است، قدرت مادى آمریکا در دست آن‏ها ست و مى‏گویند ما هم به شریعت موسى معتقدیم. از او بدتر پیروان حضرت عیسى است. حضرت عیسى یک شخص روحانى الهى بوده است که هیچ توجه به این مسائل مادى نداشت و به حسب قول آن‏هایى که مى‏گویند پیروانش هستیم، این است که ایشان به هیچ وجه به این طور مسائل مادى توجه نداشته است، یک شخص روحانى به تمام معنا، روح اللَّه به تمام معنا، آن وقت مى‏آییم (به) سراغ پیروانش، پیروانش الان کى هستند؟ نصف مفاسدى که الآن در دنیا هست، از پیروان حضرت عیسى هست؟ یعنى پیروان ادعایى. الآن دارند خودشان را مهیا مى‏کنند براى عید میلاد حضرت عیسى، چه اشخاصى؟ اشخاصى که با عیسى مخالفت دارند، با خداى عیسى مخالفت دارند، اعتقاد به عیسى ندارند، لکن خودشان را مى‏چسبانند به او.(6)

استعمار براى بازى‏دادن درست کرده است‏

مسیح هرگز نمى‏شود که دعوتش این باشد که فقط عبادت بکنید، ظلمه را به کار خودشان بگذارید، این نمى‏شود، نبى نمى‏تواند اینطور باشد. این حرف، حرف استعمار است.(7) خود این جانورها به حضرت عیسى (نسبت دادند که) اگر این طرف صورتمان را زدند، آن طرفش (را) هم (مى‏آوریم) تا یکى هم (به) آن طرف بزنند. حضرت عیسى پیغمبر است، پیغمبر نمى‏تواند منطقش این باشد. این منطق آدمهاى تنبل است، این منطق آن‏هایى است که خدا را نمى‏شناسند.(8)
حضرت عیسى همچو چیزى نمى‏گوید. این منطق تنبلها است. حضرت عیسى پیغمبر اعظم است، آن کسى است که در مهدش شروع مى‏کند به گفتن که من چه مى‏کنم، اقامه صلات مى‏کنم، یک همچو موجودى حرفهاى تنبلها را مى‏زند؟! حرفهاى بى‏عرضه‏ها را مى‏زند؟! این را همین اشخاص، همینهایى که به عیسى منتسبند – این‏ها عیسوى نیستند، منتسبند – همین اشخاص این‏ها را درست کرده‏اند که این عیسویها و این کاتولیکها را بازى بدهند. آن‏ها هم بازى خوردند و لهذا در مقابل حکومتشان هیچ نمى‏کنند.(9)

چرا سکوت در مقابل ظلم؟

آیا مظالم این ابرقدرتهایى که خودشان را به مسیحیت زدند و به حضرت مسیح مى‏چسبانند، این مظالمى که این‏ها کردند، به کجا باید گفت؟ با کى باید در میان گذاشت؟ با شما روحانیین مسیح باید در میان گذاشت؟ با آقاى پاپ باید در میان گذاشت؟ در برابر ظلم چرا سکوت؟ (آیا) صداى ما به آقاى پاپ مى‏رسد؟ مى‏گذارند برسد؟ اگر رسید، ترتیب اثر به صداى مظلوم مى‏دهد؟ بناى ایشان هست که با مظلومها، با آن اشخاصى که تحت ظلم هستند و بر خلاف دستورات حضرت مسیح با آن‏ها عمل مى‏شود، معارضه‏اى بکند؟ ایشان از این مظالمى که الآن در دنیا واقع مى‏شود و با دست رئیس جمهور آمریکا واقع مى‏شود و قبلًا شد و به دست رؤساى جمهور واقع شد، ایشان بى‏اطلاع هستند؟ ایشان نمى‏دانند در فلسطین و لبنان و ویتنام و سایر جاها چه مى‏گذرد و از کى این مظالم واقع مى‏شود؟ به آقاى پاپ این مسائل اصلًا نمى‏رسد؟ ایشان در محاصره هست و کسى با او نمى‏تواند صحبت بکند؟ یا مى‏دانند، مطلع‏اند، مسائل را مى‏دانند و ساکت نشستند؟
ما این سؤال را داریم که چرا سکوت در مقابل ظلم؟ این دستور حضرت مسیح هست!؟ چرا واگذار کردند ابرقدرتها را به حال خود تا هر چه جنایت مى‏خواهند، بکنند و هر چه مظلومان را مى‏خواهند، از بین ببرند؟
عیسى مسیح که پیامبر صلح هست و مى‏خواهد صلح در دنیا باشد و الآن عید صلح هست.
آقاى پاپ وظیفه ندارند هدایت کنند این‏هایى (را) که بر ضد مظلومین قیام کردند؟ با قلم خودشان، با قدم خودشان، با همه وسائل تبلیغاتى بر ضد مظلومین قیام کردند، آقاى پاپ وظیفه ندارند از این‏ها جلوگیرى کنند؟ پس کى وظیفه دارد؟ مذهب مسیح را کى باید ترویج کند؟ کى باید تعلیمات مسیح را به مردم بگوید؟ فقط تعلیمات مال آن قشر پایین است؟ تعلیمات مال این زاغه‏نشینان است؟ تعلیمات مال کشاورزان است؟ یا اولى‏ به تعلیمات، آن طبقه بالا هستند؟ آیا نباید آن‏ها را به تعلیمات مسیح آشنا کرد؟
من به روحانیین مسیح، به ملت آمریکا، به روحانیین آمریکا، به روحانیت مسیح در تمام دنیا پیام مى‏فرستم که هم مظلومین را دریابید و هم حضرت عیسى را و هم مذهب مسیح را. مذهب مسیح و حضرت عیسى در معرض اتهام واقع شده است، این مذهب را دریابید. آقاى پاپ در معرض اتهام است. مردم حق ندارند بگویند این "چرا " را. حق ندارند (بپرسند) چرا آقاى پاپ مظلومین را محکوم مى‏کنند براى ارضاى ظالمها؟(10)

مبارزه با قدرتهاى بزرگ مدعى مسیحیت‏

یک وظیفه روحانیین ملتها دارند؛ روحانیین مسیح، روحانیون مسلم، روحانیون یهود، همه روحانیون و آن وظیفه، تبعیت تام از پیغمبرها و از آن‏هایى (است) که براى تربیت بشر و براى صلح و صفا بین تمام افراد بشر آمدند.
روحانیون در مرتبه اول واقع‏اند براى تحقق‏دادن به آرمانهاى انبیا که همان وحى الهى است. روحانیون مسؤولند در مقابل پیامبران و در مقابل خداى تبارک و تعالى. مسؤولند که تعلیمات انبیا را به مردم برسانند و دست مردم را بگیرند و از این گرفتاریهایى که دارند، نجات بدهند.
مردم دنیا امروز مبتلا هستند به قدرتهاى بزرگ و به قدرتهایى که شیطانى هستند و در مقابل انبیاى بزرگ ایستادند و نمى‏گذارند تعلیمات انبیا تحقق پیدا بکند.
روحانیت مسیح یک خصوصیت (خاصى)(11) دارد و آن این‏که قدرتهاى بزرگ مسیحى هستند، مدعى مسیحیت هستند و آن قدرتهاى بزرگ‏اند که در دنیا بر خلاف تعلیمات خداى تبارک و تعالى – که به همه انبیا تعلیم فرموده است و بر خلاف تعلیمات عیسى مسیح – عمل مى‏کنند.
روحانیت مسیح موظف است به حسب تعلیمات مسیح و به حسب تعلیم خداى بزرگ که با این قدرتهایى که بر خلاف مسیر انبیا و بر خلاف مسیر مسیح رفتار مى‏کنند، مبارزه معنوى بکنند، آن‏ها را ارشاد بکنند به ملت مسیح. هدایت کنند ملت مسیح را که تبعیت از این قدرتهایى که بر ضد مسیح هست، نکنند.(12)
هان اى پدران کلیسا و روحانیان تابع حضرت عیسى! بپاخیزید و از مظلومان جهان و مستضعفان گرفتار در چنگال مستکبران پشتیبانى کنید و براى رضاى خدا و پیروى دستور حضرت مسیح، یک بار هم ناقوسها را در معابدتان به نفع مظلومان ایران و محکوم‏نمودن ستمگران به صدا درآورید.
چه خوب و بجا است که ناقوسها را به فرمان خداى عالَم و دستور عیسى مسیح به نفع ملتهاى مستضعف – که در زیر چکمه دژخیمان "کارتر "ها از هستى ساقط مى‏شوند – به صدا درآورید.
هان اى پدران کلیسا! بپاخیزید و عیسى مسیح را از چنگال این دژخیمان نجات دهید که آن پیامبر بزرگ از ستمگرى که دین را وسیله ظلم و دعا را وسیله رسیدن به مَسند ستمگرى به بندگان خدا قرار مى‏دهد، بیزار است، (چه این‏که) دستورهاى آسمانى همه براى نجات مظلومان، از ملکوت نازل شده است.(13)

اى ملت مسیح!

اى ملت مسیح و پیروان عیسى روح اللَّه! بپاخیزید و از شرافت عیسى مسیح و ملت عیسوى دفاع کنید و اجازه ندهید دشمنان تعلیمات آسمانى و مخالفان دستورات الهى، ملت مسیح و روحانیت عیسى را به خلق هاى مستضعف جهان بد معرفى کنند.
حضور ابرقدرتها در معابد و دست به آسمان بلندکردن آنان براى دعا به جاسوسان و خائنان به مذاهب مسیح علیه مظلومان و مستضعفان، شما را اغفال نکند که اینان جز براى رسیدن به قدرت بیشتر و نیل به ریاست دنیا – که خلاف دستور آسمانى است – به چیز دیگرى فکر نمى‏کنند.(14)
اگر عیسى مسیح بیاید، به طایفه مظلومین متصل مى‏شود یا به طایفه ظالم‏ها؟ مقام بزرگ مسیح این اقتضا را مى‏کند که به ظالم اعتراض کند، ظالم را از ظلمش باز دارد. روحانیت مسیح و ملت‏ها(یى) که تابع حضرت مسیح هستند، آن ملت‏ها هم باید از حضرت مسیح تبعیت بکنند.(15)

1) صحیفه امام، ج 14، ص 82
2) صحیفه امام، ج 13، ص 69
3) صحیفه امام، ج 11، ص 375
4) صحیفه امام، ج 11، ص 406
5) صحیفه امام، ج 11، ص 152
6) صحیفه امام، ج 18، ص 264
7) صحیفه امام، ج 6، ص 286
8) صحیفه امام، ج 3، صص 338 – 339
9) صحیفه امام، ج 3، ص 347
10) صحیفه امام، ج 11، صص 410 – 411
11) کلمه "زیادى " از اینجا حذف شده است.
12) صحیفه امام، ج 11، صص 406 – 407
13) صحیفه امام، ج 11، صص 375 – 376
14) صحیفه امام، ج 11، ص 376
15) صحیفه امام، ج 11، ص 151

گردآوری : پایگاه اینترنتی

بیانات حضرت امام (ره) به مناسبت سالروز میلاد حضرت عیسى مسیح (ع)