موهایی که با برس قهرند

>>> تنوعی شگفت انگیز از ساعت های دیواری فانتزی و مدرن "" بیش از 150 طرح ""
خودت خونت رو دیزاین کن >> ورود به دنیای ساعت ها

موهایی که با برس قهرند شما چند بار در روز موهایتان را شانه می کنید؟ شاید هم اصلا موهایتان را شانه نمی کنید و وقتی به آرایشگاه برای کوتاه کردن موهایتان می روید ……

 

شما چند بار در روز موهایتان را شانه می کنید؟ شاید هم اصلا موهایتان را شانه نمی کنید و وقتی به آرایشگاه برای کوتاه کردن موهایتان می روید، آرایشگر با هزار مکافات موهای کرک شما را شانه کرده و از هم باز می کند ولی اگر موهایتان همیشه کرک اند و با هیچ شانه ای نمی توانید از پس صاف کردن آنها برآیید، باید بگوییم که بد نیست با یک متخصص پوست و مو مشورت کنید. شاید شما مبتلا به “نشانگان موهای ضد شانه” باشید.

 “نشانگان موهایی که شانه نمی شوند” یک بیماری بسیار نادر است که از سال 1973 میلادی فقط 100 نفر مبتلا به این بیماری شناسایی شده اند. این بیماری بیشتر در سنین 3 ماهگی تا 12 سالگی سر و کله اش پیدا می شود و اغلب در این سنین قابل تشخیص است. کسانی که این بیماری را دارند موهایشان اغلب به رنگ بور، طلایی و یا حتی کاهی است و مانند برق گرفته ها به صورت مستقیم از سرشان روییده است. شانه کردن موها برای این افراد مکافات است چون این موها به هیچ وجه شانه نمی شوند.

 اگر شما یک ذره بین دست تان بگیرید و به این موها از نزدیک نگاه کنید، می بینید که در ساقه این موها تعداد بیشتری کانال و یا شیار دیده می شود البته این تشخیص را یک متخصص پوست خیلی آسان تر می دهد. اگر شما موهای طبیعی دارید باید به دلیل داشتن این موها خداوند را سپاس بگویید چون همین که شما انگشتان تان را در میان موهایتان فرو می کنید و می توانید موهایتان را که به راحتی خم می شوند حالت دهید، نعمتی است که بعضی از آن محروم اند. کسانی که دچار این بیماری هستند به هیچ وجه نمی توانند انگشتانشان را در میان موهایشان فرو کنند چون موهایشان اصلا خم نمی شوند و انعطاف پذیرند چه برسد به اینکه دنده های شانه در میان موهایشان وارد شود.

 گوشه ای از یک بیماری ارثی

باید شما دچار این بیماری باشید تا بدانید که چه قدر دشوار است که شما موهایی داشته باشید که خشک و شکننده و بی دوام باشند و با اندکی فشار از سر شما جدا شوند. گاهی این موها را “ موهای شیشه ای” هم می گویند چون این موها آنقدر براق و روشن هستند که نور خورشید و یا نور محیط را به اطراف منعکس می کنند. تصور نکنید فقط این بلا بر سر موهای سر می آید. موهای ابروی این افراد هم سیخ سیخ در فضا باقی می ماند و به هیچ وجه مرتب نمی شود. متخصصان پوست این بیماری نادر را در یک بیماری ژنتیکی می دانند که “اکتودرمال دیسپلازی” نامیده می شود. این بیماری یک بیماری ارثی است که نه فقط پوست و موی فرد، بلکه دندان ها و ناخن هایشان را هم از حالت عادی خارج می کند. این افراد اغلب تعداد دندان هایشان کمتر از افراد عادی است و دندان های نیش بیرون زده ای دارند.

بیوتین جواب می دهد

اگر شما و یا یکی از آشنایانتان مبتلا به این بیماری نادر هستید، باید حتما زیر نظر یک متخصص پوست درمان را شروع کنید. برخی از متخصصان پوست و مو اعتقاد دارند که این موهای مهار نشدنی را می توان با “بیوتین” و یا همان ” ویتامین H” مقداری مرتب کرد. حتی می توانید روغن های حاوی بیوتین را برای مرتب کردن موهایتان استفاده کنید و خواهید دید که موها اندکی مرتب تر خواهند شد.

 پایگاه فرهنگی هنری موهایی كه با برس قهرند