>>> تنوعی شگفت انگیز از ساعت های دیواری فانتزی و مدرن "" بیش از 150 طرح ""
خودت خونت رو دیزاین کن >> ورود به دنیای ساعت ها

رابطه طلاق با عمر انسان ؟ روشنک خدابخش صبح چهارشنبه در حاشیه همایش دین و خانواده در گرگان افزود: از سوی دیگر ازدواج، نقش محافظتی را در افراد ایجاد می کند و بیماریهای سرطان، دهان، حلق، گوارش و معده در افراد مجرد بیش زا متاهل هاست.

وی اظهار داشت: همچنین مرگ و میر زنان مجرد 80 درصد نسبت به زنان مطلقه و مرگ و میر مردان مجرد 60 درصد نسبت به مردان متاهل بیشتر است.

وی طلاق را همانند و با مسری و قابل پخش دانست و گفت: 56 درصد افرادی که طلاق می گیرند دارای فرزندان زیر 18 سال هستند و طبق آمارهای جهانی حدود 80 درصد کودکان طلاق با مادر، 15 درصد با پدر و پنج درصد در مراکز و یا منزل خویشاوندان زندگی می کنند.

خدابخش افزود: روابط کودکان طلاق با پدرانشان بسیار ضعیف است.

این عضو هیئت علمی دانشگاه الزهرا تهران بیان داشت: طلاق یک داروست و دارو همیشه تلخ و گزنده است و این دارو باید به دست پزشکان، مشاوران و روانشناسان درمان شود.

وی خاطرنشان کرد: انسانهای متعادل همیشه گرایشات، اخلاقیات و رشد متعادل تری دارند و نیازمند حفظ تعادل در وجود خود هستند.

خدابخش یادآورشد: انسان همیشه به دنبال غرایز جنسی نیست، بلکه بسیاری ازاوقات بدنبال معناست و نگاه دین یک نگاه دقیق است و تعالیم اسلامی، موثر و ثمر بخش هستند.

وی یادآورشد: متاسفانه آمار طلاق، فساد، فحشاء و اعتیاد مردان و زنان کشور روبه رشد است که نیازمند توجه مسئولان است.

این روانشناس یالینی افزود: جلوگیری از فساد و ازدیاد جرم یکی از کارکردهای مهم خانواده است و اکنون دنیای غرب بحث اصلی اش گسترش مجدد خانواده است.

وی گفت: بی توجهی و اجحاف به خانواده منجر به جرائم و از هم پاشیدگی آن شده است. گردآوری : پایگاه اینترنتی رابطه طلاق با عمر انسان ؟