مجله اینترنتی روزانه

/

زناشویی

/

آیا میدانید چرا بهتر است با همسرتان دعوا نکنید

[ آیا میدانید چرا بهتر است با همسرتان دعوا نکنید, ]

>>> تنوعی شگفت انگیز از ساعت های دیواری فانتزی و مدرن "" بیش از 150 طرح ""
خودت خونت رو دیزاین کن >> ورود به دنیای ساعت ها

آیا میدانید چرا بهتر است با همسرتان دعوا نکنید

دانشمندان متوجه شدند علاوه بر بگومگوهای خانوادگی…
دعواها و کشمکش های خانوادگی می تواند خطر ابتلا به آنژین صدری را به طور قابل توجهی افزایش می دهد. دانشمندان متوجه شدند علاوه بر بگومگوهای خانوادگی، نگرانی برای فرزندان و دیگر اعضای خانواده می تواند احتمال ابتلا به بیماری های قلبی را بیش تر کند. یکی از مهم ترین دلایل این است که نیازهای اعضای خانواده و نگرانی های مرتبط با اعضای آن ها می تواند باعث افزایش میزان هورمون استرس شود.
آنژین دردی است که در ناحیه سینه احساس می شود و معمولا در اثر بیماری های قلبی عروقی به وجود می آید. البته دردهای این بیماری ممکن است در دست، گردن، شکم و حتی آرواره هم احساس شوند.
نتایج این مطالعات که به تازگی در نشریه سلامت عمومی و بیماری های همه گیر به چاپ رسیده است روی 4 هزار و 500 زن و مرد دانمارکی انجام شده است. تمام این افراد در زمان شروع تحقیقات در سال 2000 کاملا سالم بودند و هیچ کدام به بیماری قلبی دچار نشده بودند.
این مطالعات نشان داد خواسته های همسر و نگرانی بابت آن ها می تواند خطر ابتلا به آنژین های صدری را تا 4 برابر افزایش دهد. البته مسائل مرتبط با کودکان و دیگر اعضای خانواده هم به تنهایی می تواند احتمال دچار شدن به آنژین را تا 2 برابر افزایش دهد.
البته اگر شما با همسایه های خود هم مشکل دارید و مجبورید مرتب با آن ها بگو مگو کنید باز هم تا 60 درصد بیش تر در خطر بیماری های قلبی قرار دارید.
نویسنده این تحقیقات که از دانشگاه کوپنهاگ در ادامه گفت: درخواست ها و تقاضاهای مکرر از یک فرد و نگرانی های مرتبط با آن می تواند از فاکتورهای بسیار مهم در ابتلا به بیماری آنژین باشد.
در مجموع از میان این افراد نزدیک به 9 درصد به آنژین مبتلا شدند و میزان ابتلا در هر دو گروه زن و مرد مشابه بود. در این میان سن نقش بسیار مهمی داشت و با بالا رفتن سن یک نفر میزان آسیب پذیری او نسبت به این بیماری افزایش پیدا می کند.
آیا میدانید چرا بهتر است با همسرتان دعوا نکنید