>>> تنوعی شگفت انگیز از ساعت های دیواری فانتزی و مدرن "" بیش از 150 طرح ""
خودت خونت رو دیزاین کن >> ورود به دنیای ساعت ها

وقتی همسرم همکارم می شود! تا ماشین را روشن کنی منم اومدم…..از آقای… راجع به مرخصی هفته بعد سوال کردی؟….. ناهار خوردی؟ چقدر زود !…… چند دقیقه صبر کنی منم کارم تموم میشه و میام
تا ماشین را روشن کنی منم اومدم…..از آقای… راجع به مرخصی هفته بعد سوال کردی؟….. ناهار خوردی؟ چقدر زود !…… چند دقیقه صبر کنی منم کارم تموم میشه و میام…….. فردا صبح سر راه یادم بنداز بریم مدرسه بچه ها و…….
شما هم این تجربه را دارید؟ این که از صبح تا شب همراه و در کنار همسرتان باشید؟ از صبح تا بعد از ظهر در نقش همکار او و از بعد از ظهر تا شب هم همسر او خواهید بود؛ همیشه در کنار هم. شاید اگر این تجربه را نداشته باشید، فکر کنید که حتماً شانس بزرگی را در زندگی از دست داده اید.
اما اگر مدتی در این موقعیت قرار بگیرید، سختی های آن را بیشتر حس می کنید. اما به واقع این نوع زندگی خوب است یا بد؟ این که همراه همسرتان و در کنار او در یک سازمان یا حتی در یک اتاق کار کنید؟ البته اتفاق عجیب و بعیدی نیست اگر کسی همراه همسرش در سازمانی کارکند. خیلی از افراد در محیط کار با یکدیگر آشنا شده و بعد هم ازدواج می کنند. آن روال کار هم ممکن است سال ها ادامه داشته باشد، یعنی یک عمر کار همراه یکدیگر.
فکر کنم هیچ خوب و بد مطلقی در این زمینه وجود نداشته باشد. اما تجربیات افرادی که در این شرایط هستند شاید گوشه ای از سختی ها یا خوبی ها و فایده های این موقعیت را نشان دهد.
مثل همه موارد دیگر، از نظر برخی این شیوه زندگی تحمل ناپذیر و وحشتناک است و گروهی نیز آن را موقعیتی عالی قلمداد می کنند. از این رو به هر دوی این نظرات نگاهی می کنیم تا شاید بتوان تصمیمی در مورد خوب یا بد قضیه گرفت.
البته باید گفت که قضاوت در این مورد بیشتر به شرایط زندگی، کار، روحیه، مسوولیت پذیری، توقعات و سلیقه خود افراد مربوط می شود. این که ما چه چیزی می خواهیم و چگونه در خانه و محل کار برخورد می کنیم، همسر ما چگونه آدمی است و توقعاتش را چگونه بیان می کند و…
وقتی که همسر، همکار خوبی نیست
شاید در این دوران این نوع زندگی رو به کاهش باشد، چرا که اغلب افرادی که چنین شرایطی دارند، معتقدند این نوع زندگی هم از نظر کاری و هم از نظر خانوادگی مخرب و آزاردهنده است. ولی سوال این است که آیا لذت بخش نخواهد بود که همراه و در کنار کسی که به او علاقه دارید کار کنید؟ پاسخ بسیاری از افراد این است که دقیقا به همین دلیل نمی توان این شیوه را ادامه داد. شما کسی را انتخاب کرده اید تا با هم زندگی کنید و حالا به معنای واقعی و در تمام لحظه ها با هم هستید. این موضوع، تداخلی جدی در کار و زندگی شخصی افراد پدید می آورد که باعث صدمه به زندگی خانوادگی خواهد شد.
خوب است توجه کنیم که همیشه رابطه زناشویی نیاز به کمی خلوت و زندگی شخصی دارد که باید توسط تمام همسران رعایت شود. در این شرایط وجود همیشگی شخصی دیگر در کنارتان (هر چند که همسرتان باشد) چندان هم خوشایند نخواهد بود.
شاید هم فکر کنید که از نظر مالی این حالت کمی به نفع شماست، به عنوان مثال زمانی که شرکت سودی یا پاداشی به کارمندانش می دهد، شما هر دو سود برده اید. اما اگر شرکت در معرض ضرر و زیان و ورشکستگی قرار گیرد چه؟ آنگاه نیز هر دوی شما ممکن است کار خود را از دست بدهید.در ضمن وقتی مانند هر زن و شوهر دیگری بحث و مشاجره دارید، شرایط سخت تر می شود. شاید حتی در محیط کار جملات یا رفتاری علیه همسر خود داشته باشید و سپس پشیمان شوید.
همچنین با توجه به شرایط کاری ممکن است هر دوی شما در زمانی خاص تحت استرس و فشار باشید؛ بنابراین از آنجا که تحریک پذیری و کج خلقی از علائم و پیامدهای استرس است، این حالات در محیط کار می تواند بر زندگی شخصی و خانوادگی شما نیز تاثیر جدی بگذارد.گروهی نیز کمی پیش می روند و تنها به مشکلات همسران اکتفا نمی کنند، چرا که خیلی از عوامل می توانند مشکلاتی را نه تنها برای زن و شوهر بلکه برای سازمان یا شرکت محل کار آنها نیز ایجاد کنند. شرایطی را تصور کنید که در آن زن خانه، منشی سازمان باشد و اوست که محرم اسرار و آگاه از مسائل محرمانه آن سازمان است مانند حقوق ها و دستمزدها، شیوه تولید، خریدها و… در این شرایط او می تواند همه این مسائل را با همسرش نیز در میان بگذارد و همین امر می تواند مشکلاتی را برای سازمان فراهم کند. پس گاهی مشکلات کار در یک محیط، فقط به زندگی زن و شوهر ختم نشده و دامان سازمان یا شرکت را هم می گیرد.
قوانین خاص همسران
کار کردن همراه با همسر و در یک مکان، چندان ساده هم نیست. شما باید شرایط و قوانینی برای کار کردن کنار یکدیگر تعیین کنید تا زندگی موفق و به دور از دردسری داشته باشید. حتی موفق ترین و خوشبخت ترین زوج ها نیز همیشه و در هر موردی توافق نظر ندارند و این مساله بخصوص زمانی که مربوط به مسائل مالی و کاری باشد بیشتر به چشم می آید. یکی از دلایل اصلی این حالت نیز تفاوت تصمیمات کاری میان زن و مرد است. تفاوتی که از ذات و طبیعت آنها نشات می گیرد.
زنانی که همکار همسرانشان هستند، یک بعد جدید به زندگی خود وارد می کنند. زمانی که شما اینقدر به یکدیگر نزدیک هستید، ممکن است در زندگی شخصی و کاری شما اختلالاتی به وجود آید و گاهی سخت باشد که میان زندگی فردی و اجتماعی تفاوت قائل شوید.
یکی از نکات منفی این حالت زمانی رخ می دهد که وقتی دو نفر تا این حد باهم درگیر می شوند، روابط شخصی، امور کاری و حتی بچه ها را نیز در گیر کرده و حتی گاهی موجب آسیب رساندن به آنها می شوند.
همسری هوشمند ممکن است بتواند جلوی بروز این مشکلات را همان ابتدا بگیرد. پس اگر شما هم از همان ابتدا با مشکلاتی مواجه شده اید بیشتر دقت کنید تا در آینده افسوس نخورید.
کار یا خانه
شاید یکی از راه ها این باشد که خانه را از محل کار جدا کنید. البته برای کسی که بیرون از خانه کار می کند، جدا کردن زندگی شخصی از زندگی کاری امری مهم و حیاتی است. با این حال برای همسرانی که همراه هم کار و زندگی می کنند، این تفاوت اهمیتی ویژه می یابد. پس قانونی بگذارید که مسائل کاری در محیط کار و مسائل خانوادگی در خانه باقی بمانند. هیچ وقت و تحت هیچ شرایطی مسائل کار و خانه و خانواده را با هم درگیر نکنید.
حفظ رابطه با همسر
وقتی شما به این نزدیکی با همسر خود کار می کنید برای داشتن رابطه ای سالم و موفق باید روابط خود را با همسرتان بیش از افراد دیگر حفظ و تقویت کنید. بکوشید که در تمام سختی ها و تکرارهای هر روز محیط کار، نکته ای جدید برای بهبود رابطه خود بیابید.
همکار و همسر در کنار هم
اما همه که مثل هم نیستند. برخی نیز بر این باورند که کار در کنار همسر فرصتی فوق العاده است. البته همه چیز بستگی به سازگاری همسران و رفتار آنان دارد. گاهی افراد می توانند در شرایط استرس زا و موقعیت های دشوار کاری، به کمک همسرشان از استرس و افسردگی خود بکاهند. همسرانی که این فرصت را ایده آل می دانستند، بر این عقیده بودند که کار در کنار همسرشان، استرس های آنها را کمتر کرده است. استرس کمتر در محیط کار نیز خود موهبتی است که باید قدر آن دانسته شود.
زوجی نیز خودشان را مانند آتش و بستنی می دانستند. هر وقت که از کار و شرایط محیط ناتوان و عصبانی می شدند، یکی نقش بستنی در روزهای گرم تابستان را بازی می کرد و همسرش را آرام می ساخت. آرامش یکی و عصبانیت دیگری با خنثی کردن آثار مخرب کاری، باعث بهبود روابط و کار آنها شده بود. اگر شما هم چنین روحیه ای دارید، کار با همسرتان را از دست ندهید. همین طور از دیگر فواید کار کردن همراه همسر، شرایط مالی بهتر است. در آن صورت هر دو نفر به فکر درآمد و مخارج بوده و می توانند از مخارجی مانند هزینه رفت و آمد خود بکاهند.
همچنین در این شرایط می توان روابط میان زن و شوهر را بهبود بخشید، البته به شرطی که همسر و روابط با او در اولویت قرار گیرد.در ضمن کار سخت و زیاد چیزی است که هر رابطه ای را با آسیب های جدی مواجه خواهد کرد. مگر زمانی که علاقه، وفاداری و تعهد در آن رابطه پررنگ تر باشد. در چنین شرایطی می توان به قدرت رابطه ایمان آورد.
گاهی نیز همسران از شرایط سخت کار و حجم زیاد آن شکوه و شکایت دارند، در این شرایط خیلی بهتر است که آنها همکار هم باشند. این گونه شرایط برای هر دو نفر قابل تحمل تر خواهد بود.
یکی از نکات اساسی این است که هنگام کار کردن با همسرتان باید به عقاید، نظرات، تصمیمات، اولویت ها و آزادی او احترام بگذارید که همین نکته بظاهر ناچیز در پیوند بیشتر شما بسیار مؤثر خواهد بود.
سرانجام ممکن است در محیط کار نیز اوقاتی خوب و شاد کنار هم داشته باشید. لحظاتی که خاطراتی خوب به بار خواهند آورد.
در هر صورت باید بدانیم که خوب یا ناخوشایند بودن این رابطه امری نسبی است و به ویژگی ها و خصوصیات کار و روحیه زن و شوهر بستگی دارد. اما در هر صورت همیشه خوب است که مسائل و مشکلات کار را در محیط کار گذاشته و زندگی شخصی را برای خانه. وقتی همسرم همكارم می شود!