مجله اینترنتی روزانه

/

زناشویی

/

انتقاد جنسی راه رفتن بر لبه تیغ

[ انتقاد جنسی؛ راه رفتن بر لبه تیغ‌, ]

>>> تنوعی شگفت انگیز از ساعت های دیواری فانتزی و مدرن "" بیش از 150 طرح ""
خودت خونت رو دیزاین کن >> ورود به دنیای ساعت ها

در زندگی زناشویی داشتن یک ارتباط جنسی مناسب از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است؛ متاسفانه به دلیل این که کمتر کسی را می توان پیدا کرد که چنین مساله ای را با همسر خود در میان بگذارد، می بینیم بیان نکردن این مشکلات بیشتر اوقات تبدیل به معضلی می شود که طرفین براحتی از همدیگر فاصله می گیرند و بتدریج احساس می کنند اصلا برای یکدیگر ساخته نشده اند و ازدواجشان نیز اشتباه بوده، در حالی که اگر ما راه صحیح بیان انتظارات جنسی خود را از همسرمان بلد باشیم، به یکی از مهم ترین نیازهای خود و همسرمان پاسخ گفته ایم.

انتظار یا انتقاد

اولین نکته یک ارتباط جنسی مناسب با همسر این است که طرفین به همدیگر فرصت دهند تا گذشت زمان و تجربه های جنسی به آنها بیاموزد که انتظارات معقولانه طرفین از یک ارتباط جنسی سالم چیست. صبر و حوصله در این موضوع جایگاه ویژه ای دارد، البته این قضیه در مورد خانم ها از حساسیت بیشتری برخوردار است. بدین معنا که مرد نباید از همسر خود توقع داشته باشد در ماه های نخستین ازدواج بتواند تمام نیازهای جنسی او را برآورده کند. از این رو مرد باید شرایط بحرانی خانم را درک و از تصمیمات عجولانه در این موضوعات خودداری کند. سردمزاجی، کاهش میل جنسی، ناتوانی جنسی و بسیاری علائم ناخوشایند دیگر، همه و همه مسائلی است که یک مرد امکان دارد در ماه های نخستین زندگی از همسر خود ببیند و به دنبال آن، وی را آزار دهد.

در این زمینه ذکر چند توصیه کلیدی می تواند کمک زیادی به روابط زوجین کند:

1 – هرگز در ماه های نخستین ازدواج زمان خاصی را برای داشتن ارتباط جنسی با همسر خود تعیین نکنید و بگذارید خود او راه را برای این رفع نیاز پیش رویتان بگذارد.

2 – درک شرایط روحی همسرتان را سرلوحه خود قرار دهید و هرگز در شرایط بحران روحی از وی تقاضای ارتباط زناشویی نداشته باشید.

3 – هیچ گاه طوری وانمود نکنید که ابراز عواطف شما وابسته به این است که یک ارتباط جنسی مناسب داشته باشید، چرا که اگر همسرتان گمان کند شما در صورتی به او عشق می ورزید که او شما را از نظر جنسی راضی نگه دارد، وی ضربه روحی بزرگی خواهد خورد.

4 – همیشه خود را برای عدم راضی شدن در یک ارتباط زناشویی با همسر خود آماده کنید؛ چرا که بسیاری از اوقات بخصوص در ماه های نخست برای طرفین این اتفاق می افتد، اما عشق واقعی میان زوجین می تواند این موضوعات را در اولویت های بعدی زندگی قرار دهد.

انتقاد جنسی؛ راه رفتن بر لبه تیغ