مجله اینترنتی روزانه

/

بهداشت و سلامت

/

هشدار نسبت به مصرف کلسیم اضافی در سالمندان

[ در سال‌های اخیر تلویزیون، روزنامه‌ها و همه رسانه‌های عمومی سعی در جا انداختن مصرف كلسیم و ویتامین D در برنامه غذایی سالمندان داش, ]

>>> تنوعی شگفت انگیز از ساعت های دیواری فانتزی و مدرن "" بیش از 150 طرح ""
خودت خونت رو دیزاین کن >> ورود به دنیای ساعت ها


در سال های اخیر تلویزیون، روزنامه ها و همه رسانه های عمومی سعی در جا انداختن مصرف کلسیم و ویتامین D در برنامه غذایی سالمندان داشته اند، تا حدی که همه جا برای نشان دادن یک خانم یا آقای سالمند سالم، یک لیوان شیر در دستش می گذارند.

اما تحقیقی جدید نشان می دهد سالمندانی که مقدار زیادی کلسیم و ویتامین D مصرف می کنند، در معرض آسیب های مغزی وسیع تری قرار دارند. کلسیم و ویتامین D اضافی قادر به ایجاد اختلالات رفتاری افسردگی و حتی سکته در سالمندان خواهند بود.

مارتا ای پاین(سرپرست تحقیق و یکی از استادان دانشگاه روانپزشکی و رفتارشناسی دانشگاه دوک در کارولینای شمالی) می گوید: " وجود آسیب های مغزی در سالمندان چندان غیرمعمول نیست، اما چیزی که حائز اهمیت است گستردگی این آسیب هاست که ما در تحقیقات همه جانبه خود بر روی عملکرد مغز دریافته ایم که مصرف زیاد کلسیم و ویتامین D باعث افزایش آسیب های مغزی در سالمندان خواهد شد."

وی با اشاره به اینکه آزمایش های اخیر اولین مطالعاتی است که به بررسی رابطه بین مغز با تغذیه می پردازد، می گوید:" در ابتدای تحقیقات به درستی نمی دانستیم که کدام یک از عوامل غذایی، قادر به آسیب مغزی خواهد بود، اما نهایتاً به این نتیجه رسیدیم که ازدیاد مصرف ویتامین D و کلسیم ، ایجاد اختلال را افزایش می دهند."

با این وجود، متخصصان تغذیه معتقدند فعلا نباید مردم را از مصرف کلسیم و ویتامین D اضافی منع کرد، چرا که مصرف این دو ماده مغذی برای حفظ سلامت استخوان ها به خصوص در سالمندان بسیار حیاتی است.

تحقیقات گسترده در سال های اخیر همگی نشانگر آن است که بیماری پوکی استخوان ، مشکلی جهانی است، تا جایی که تمام سازمان ها و متولیان بهداشتی در سرتاسر جهان مصرف 1200میلی گرم کلسیم در روز و 800 تا 1000 واحد بین المللی ویتامین D را برای بزرگسالان بالای 50 سال توصیه می کنند، البته باید متذکر شد که مصرف مکمل ها به خصوص در سنین بالا ، باید تحت نظز پزشک باشد، نه خودسرانه.

در همین راستا، بیشتر کارشناسان مصرف منابع طبیعی کلسیم را به جای مصرف مکمل پیشنهاد می کنند. از بهترین منابع کلسیم: لبنیات مثل شیر، ماست، پنیر ، کشک و قره قوروت و نیز غذاهای دریایی به ویژه ماهی تن، کیلکا و ساردین است. نیاز افراد بالغ به کلسیم حداقل 1000 تا 1200 میلی گرم کلسیم در روز است. البته در زنان باردار ، شیرده ، یائسه و افراد مسن و بچه ها بیشتر بوده و 1500 تا 2000 میلی گرم در روز است. سایر منابع کلسیم شامل: سبزیجات برگ سبز مثل کلم پیچ ، اسفناج ، کرفس، جعفری و نیز شلغم ، هویج ، زیتون ، پرتقال ، انگور ، توت فرنگی ، خرمالو ، کشمش ، بادام ، پسته ، بادام زمینی ، گردو و حبوبات است.

ویتامین D که فاکتوری مناسب برای جذب بیشتر کلسیم در بدن به شمار می آید، به واسطه تابش آفتاب به سطح پوست، ساخته می شود که با افزایش سن این ساخت و ساز کاهش می یابد. متخصصان ،مصرف منابع طبیعی آن را که عبارتند از: جگر، ماهی های آب شور، محصولات لبنی(کره و خامه) و زرده تخم مرغ را توصیه می کنند. روغن کبد ماهی غنی ترین منبع آن است.

دانشمندان دانشگاه کارولینا در تحقیقات اخیر خود به این نتیجه رسیده اند که بین ضایعات مغزی گسترده و دریافت بالای محصولات لبنی پرچرب هم رابطه ای وجود دارد و این موضوع، آنها را در نتیجه گیری تأثیر کلسیم و ویتامین ها مصمم تر کرده است.

این گروه تحقیق با بررسی MRI مغزی 232 مرد و زن، در سنین 60 تا 86 سال دریافتند که همه آنها دارای آسیب های مغزی با گستردگی های متفاوتی بودند و با بررسی سایر عوامل پزشکی و فشار خون این افراد به این نتیجه رسیدند که افزایش مصرف کلسیم و جذب بیشتر آن از طریق دیواره رگ ها و ته نشین شدن آن(با حالتی مشابه آنچه در استخوان ها اتفاق می افتد) باعث تنگ شدن دیواره عروق می شود و قدرت ارتجاعی آنها را کم می کند و افزودن ویتامین D به این آزمایش این فرآیند را بدتر می کند. در واقع ضایعات عروقی، چنانچه در مغز اتفاق بیفتد، قادر به گسترش آسیب های مغزی خواهد بود.

قرارگیری این تحقیقات در کنار بررسی هایی که همگی مصرف کلسیم و ویتامین D را برای سالمندان مفید معرفی می کنند، باعث کشمکش بین محققان این بررسی و متخصصان طرفدار مصرف مکمل کلسیم و ویتامین D در سالمندان شده است.

پایگاه فرهنگی تفریحی ویکی کوکری