مجله اینترنتی روزانه

/

دنیای ماشین ها

/

سریع ترین خودروی جهان آزمایش می شود

[ ماشین هیبریدی, ماشین های برقی, اطلاعات فنی اتومبیل, هاچ بک, مقایسه خودروهای داخلی, خودرو کروک, نمایشگاه خودرو, سدان, شرکت های خودروسازی, خودرو شاسی بلند, اطلاعات خودرو, بررسی خودرو, مشخصات فنی خودروهای ایرانی, جدیدترین ماشین ها, مقایسه کیفیت خودروهای داخلی, کوپه, اطلاعات فنی ماشین, مقایسه خودروها, مشخصات فنی خودروها, مقایسه خودروهای خارجی, مقایسه فنی خودروها, کیفیت خودروهای داخلی, اطلاعات فنی خودرو, مقایسه خودرو, ]

>>> تنوعی شگفت انگیز از ساعت های دیواری فانتزی و مدرن "" بیش از 150 طرح ""
خودت خونت رو دیزاین کن >> ورود به دنیای ساعت ها

   اخباردنیای خودرو ,خبرهای دنیای خودرو,سریع ترین خودروی دنیا

گروهی از کارشناسان فرمول یک تصمیم دارند سریعترین خودروی جهان را آزمایش کنند. این خودرو می تواند در 55 ثانیه سرعت خود را از صفر به 1610 کیلومتر بر ساعت برساند.

به گزارش مهر به نقل از بی بی سی، قرار است سریعترین خودروی جهان آزمایش شود.

این خودرو که Bloodhound Supersonic Car یا SSC نام گرفته 10 سال تحت تولید بود و بالاخره اکتبر امسال آزمایش خواهد شد. البته این آزمایش در سرعت پایین و برای بررسی طراحی خودرو انجام می شود.

SSC برای نخستین مرتبه در فرودگاه نیوکوی در کورنوال آزمایش خواهد شد. طبق برنامه ریزی این خودرو قبل از رسیدن به پایان این مسیر 2744 متری به حداکثر سرعت 354 کیلومتر برساعت خواهد رسید. البته به تدریج ودر آزمایش بعدی سرعت خودرو به 1600 کیلومتر برساعت خواهد رسید.

درهرحال ایده ساخت خودرو در سال 2007 شکل گرفت. SSC به وسیله جت حرکت می کند و هدف از ساخت آن شکستن رکورد سرعت خودروها روی زمین است. نیروی محرکه خودرو از تک موتور جت Eurofighter-Typhoon تامین می شود.

   اخباردنیای خودرو ,خبرهای دنیای خودرو,سریع ترین خودروی دنیا

این خودرو توسط گروهی از کارشناسان مسابقات فرمول 1 و آئرودینامیک و با کمک مهندسان مکانیک و الکتریک ارتش سلطنتی انگلیس ساخته شده است.

با توجه به طول 19 و عرض 3 کیلومتری خودرو، گروه سازنده بلود هاوند برای انجام آزمایش سرعت بالای خودرو، سراسر دنیا را جستجو کردند تا صحرای مناسب برای آزمایش این خودرو را بیابند. آنها صحرای هاکلسون پن در آفریقا را برای این کار انتخاب کردند.

این خودرو با حداکثر سرعت خود می تواند 1.6 کیلومتر را در 3.6 ثانیه طی کند. همچنین دارای سه واحد تولید کننده نیرو است. یک جت رولز رویس EJ200، چند راکت هیبرید نامو و یک موتور 8 سیلندر سوپر شارژ جاگوار با قدرت bhp554. این بخش ها پمپ اکسید کننده خودرو را به حرکت در می آورند. همچنین خودرو در 55 ثانیه می تواند سرعت خود را از صفر به 1610 کیلومتر برساعت برساند. در این مدت زمان خودرو 19 کیلومتر را طی خواهد کرد.

جالب آنکه چرخ های آن نیز در ثانیه 170 مرتبه می چرخند.