مجله اینترنتی روزانه

/

آشپزی

/

طرز تهیه فرنی سه رنگ

[ درست کردن فرنی سه رنگ, پخت فرنی سه رنگ, فرنی سه رنگ, طرز پخت انواع فرنی, طرز تهیه انواع فرنی, نحوه درست کردن فرنی سه رنگ, مواد لازم برای فرنی سه رنگ, سایت آشپزی, آموزش آشپزی, طرز پخت فرنی سه رنگ, طرز تهیه فرنی سه رنگ, فرنی سه رنگ پخت فرنی سه رنگ درست کردن فرنی سه رنگ, ]

>>> تنوعی شگفت انگیز از ساعت های دیواری فانتزی و مدرن "" بیش از 150 طرح ""
خودت خونت رو دیزاین کن >> ورود به دنیای ساعت ها

درست کردن فرنی سه رنگ,طرز تهیه فرنی سه رنگ

طرز تهیه فرنی سه رنگ مناسب ماه رمضان

مواد لازم برای فرنی سه رنگ :

شیر 2 لیوان
آرد برنج 2 قاشق سوپخوری
شکر 4 قاشق
گلاب 2 قاشق
کاکائو 1 قاشق
زعفران حل شده 1 قاشق
کره به دلخواه مقداری

طرز تهیه فرنی سه رنگ :

ابتدا شیر سرد را در قابلمه مورد نظر بریزید. سپس آرد برنج را اضافه کنید و کاملاً هم بزنید تا آرد در شیر سرد حل شود. مواد را روی حرارت ملایم بگذارید و پیوسته هم بزنید تا آرد برنج در شیر گلوله گلوله نشود.

هنگامی که کمی غلیظ شد، شکر و گلاب را اضافه کنید و هم بزنید تا قوام لازم برای فرنی بدست آید. مقداری کره هم در این مرحله اضافه نمایید.

حال فرنی را سه قسمت کنید و در ظرف های جداگانه بریزید. مقداری زعفران آب کرده را در یک ظرف اضافه کنید تا فرنی زعفرانی رنگ درست شود. برای تهیه فرنی کاکائویی هم پودر کاکائو را با 2 یا 3 قاشق آب روی حرارت هم بزنید و سپس در ظرف دوم بریزید و هم بزنید. در نهایت سه ظرف فرنی مختلف خواهید داشت. می توانید هر سه رنگ فرنی را در لیوان یا ظروف مخصوص دسر به صورت چند لایه بریزید و تا زمان سرو در یخچال نگهداری کنید.

گردآوری: بخش آشپزی