مجله اینترنتی روزانه

/

فناوری

/

حذف اطلاعات اضافه از روی عکس ها

[ نرم افزار پاک کردن تگ عکس exif exifcleaner, exif عکس, دانلود نرم افزار photo exif manager, سیستم‌عامل ویندوز, حذف اطلاعات exif در ویندوز, اطلاعات exif عکس در فتوشاپ, نشان دادن اطلاعات exif عکس در فتوشاپ, حذف اطلاعات اضافه از روی عکس‌ها, exif چیست, حذف exif فایل صوتی, دانلود نرم افزار photo exif manager exif عکس نرم افزار پاک کردن تگ عکس exif exifcleaner, ]

>>> تنوعی شگفت انگیز از ساعت های دیواری فانتزی و مدرن "" بیش از 150 طرح ""
خودت خونت رو دیزاین کن >> ورود به دنیای ساعت ها

exif چیست , حذف exif عکس

حذف اطلاعات EXIF از روی عکس ها

هنگامی که توسط تلفن همراه یا دوربین دیجیتال خود عکاسی می کنید اطلاعات مختلفی همچون تاریخ و ساعت تهیه عکس، مدل دوربین، تنظیمات دوربین (اعم از سرعت، ایزو و ...) به همراه موقعیت جغرافیایی همراه با عکس شما ذخیره می شود.

این اطلاعات اضافه که به آنها اطلاعات EXIF (مخفف عبارت Exchangeable Image File Format) گفته می شود در مواردی مفید هستند، اما گاهی افشای اطلاعات موجود در عکس ها می تواند حریم خصوصی شما را با مشکل مواجه کند یا شاید به هر دلیل تمایلی به انتشار این اطلاعات نداشته باشید.

اگر قصد دارید با حذف این اطلاعات از حریم خصوصی خود حفاظت کنید و دلیلی نمی بینید افرادی که به عکس های شما دسترسی دارند به اطلاعاتی همچون مکان عکاسی، زمان تهیه عکس و ... نیز دسترسی داشته باشند باید اطلاعات EXIF را از روی عکس حذف کنید. حذف این اطلاعات در ویندوز براحتی و با استفاده از روش زیر امکان پذیر است:

روی عکس موردنظر کلیک راست ماوس را فشار داده و گزینه Properties را انتخاب کنید.

به تب Details مراجعه کرده و در ادامه از پایین صفحه روی لینک Remove Properties and Personal Information کلیک کنید.

اکنون دو گزینه در اختیار شما قرار می گیرد. با انتخاب گزینه اول یعنی Create a copy with all possible properties removed همه اطلاعات قابل حذف از روی عکس شما حذف شده و عکس مربوطه به صورت یک فایل جدید در اختیار شما قرار می گیرد.

گزینه دوم یعنی Remove the following properties from the file به شما این امکان را می دهد تا اطلاعاتی را که قصد دارید از روی عکس حذف شود به دلخواه انتخاب کنید. به عنوان مثال چنانچه فقط می خواهید اطلاعات جغرافیایی (مکان تهیه عکس) را حذف کنید کافی است علامت چک مارک گزینه های موجود در بخش GPS را فعال کنید.

در پایان با کلیک روی OK تغییرات را ذخیره کرده و پنجره های فعال را ببندید.

نکته: برای حذف اطلاعات EXIF از روی مجموعه ای از عکس ها پیشنهاد می کنیم از نرم افزارهای مخصوص این کار کمک بگیرید. نرم افزار BatchPurifier در سیستم عامل ویندوز و نرم افزار Exif Remover در سیستم عامل مک برای انجام این کار گزینه های مناسبی هستند.

منبع:jamejamonline.ir